Hugent

PAZAR ARAŞTIRMASI & YETENEK HARİTALAMA (TALENT MAPPING)

Seçme ve Yerleştirme Hizmetleri > Pazar Araşırması & Yetenek Haritalama (Talent Mapping)

İşe Alım ve İK Profesyonellerinin son yıllarda şirket stratejilerinin belirlenmesinde ve özellikle Orta ve Üst düzey Seçme & Yerleştirme süreçlerinde Yetenek Haritalandırma ile yapılan uygulamaların çok tercih edilen bir yöntem haline gelmektedir. Standart uygulanan İşe alım süreçlerinin yanı sıra benzer organizasyonların yapısını, raporlama hatlarını, görev ve ücretlendirme analizlerini, departman ve fonksiyon bazında rakip analizlerini yaparak kendilerine en uygun yeteneğin bulunmasına ve organizasyon şemalarının oluşturulmasına katkı sağlıyoruz.

Geleneksel işe alım yöntemlerinin geri planda kaldığı günümüz koşullarında, kurumların işe alım stratejilerini yetenek haritalandırma hizmeti ile destekleyerek onlara rekabet üstünlüğü sağlamalarında yardımcı oluyoruz.

Kıdemli ve alanında uzman danışmanlarımız tarafından organizasyon yapınızın analiz edilip rakip veya benzer iş modeline sahip firmalarla karşılaştırılmasına, mevcut insan kaynağı yapınız ve potansiyel ihtiyaçlarınız için yedekleme planları oluşturarak gelişen durumlara daha hızlı uyum sağlamanıza yardımcı olan bir yöntemdir. Bu hizmetimizi ile işveren markasının güçlenmesini sağlayacak bir metodoloji sunuyoruz.

Hayat ya cesaretle yaşanan bir macera ya da hiçbir şeydir.

Hellen Keller